שאל את הרב | יצירת קשר 

 שאל את הרב

  יצירת קשר 

 שאל את הרב

  יצירת קשר 

בית מדרש לנוער

מחברים את התורה לחיים

מה הלו"ז?

בית המדרש לנוער שוקק חיים ומלא בפעילויות…

מחברים את התורה לחיים על אמת ובכל יום שעתיים גמרא ואז עוברים למשחקים שונים.
כיתות ז-ח לומדים אמונה כשעה, ולאחר מכן משחקים,
הנושאים הנלמדים בבית המדרש הם גמרא אמונה ומוסר.

תוכנית הלימוד לשנת תשפ"ג:

גמרא סדר מועד – מסילת ישרים, פלא יועץ, ארחות צדיקים, הכוזרי.

אחת לכמה חודשים יש אירוע גדול
עם חידון נושא פרסים והצגה, 

בבית המדרש לומדים עשרות ילדים ונוער.

שיעורי גמרא למתחילים

בשעה 19:00 מתקיימים שיעורי גמרא למתחילים.

רוצים להצטרף? רוצים שנחבר לכם חברותא?
השאירו פרטים ונחזור אליכם

ליגת החלומות

כדורסל לנוער

לפני כעשר שנים, התחיל הרב איתן ללמד כמורה למקצועות קודש. כבר בהתחלה תכנן להקים קבוצת כדורסל של תלמידים מתוך הישיבה התיכונית. הוא חלם על כך, שבקבוצה יהיה שיתוף פעולה מלא בין תלמידי הישיבה לבין אברכים שילמדו תורה. לפני כ-6 שנים הוקמה ליגת כדורסל ביוזמה משותפת שלו עם הרבנים חגי גרינפלד וארז אהרון. "הרב ארז ואני הקמנו את הליגה, כדי לתת מענה לשילוב בין לימוד תורה וספורט. אנו מאמינים בספורט, בפיתוח הבריאות והכושר הגופני, אבל מבינים שזה חייב להיות בשילוב עם תורה וערכים".

הרב איתן מאמין בפיתוח כושר גופני כחלק מעבודת השם וכחלק מקיום המצוות. "מי שלא עושה כושר ובריאות, לא מקיים את כל המצוות, ויש לו בעיה עם הקב"ה". יחד עם זאת, הוא מאמין שכאשר הספורט הוא תחרותי וכוחני מעבר למידה, הוא הורס את נפש הילדים. הוא נותן דוגמא הממחישה את דבריו: "היה לנו תלמוד תורה. היה זה מעין חוג גדול של אחה"צ, שהשתתפו בו מאות ילדים. ברגע שנפתחו קבוצות ליגה תחרותית, ירד פלאים מספר התלמידים בתלמודי התורה. כששאלתי ילדים למה הם מפסיקים להגיע, ענו לי שהם עסוקים מדי בהצלחה בקבוצות הכדורסל בהן שיחקו. בנוסף, היה גם לחץ חברתי – אם כולם הולכים לשחק, אז גם אני רוצה להיות כמו כולם". מגרעת נוספת שמצא: "תלמידים שלוקחים את הליגה בצורה רצינית מאוד, הופכים ליותר תחרותיים, ויש לזה מחיר. כואב לי עד כדי דמעות לראות זאת, ואני בוכה על זה כמעט מדי יום, כי אני חושב שאפשר לשלב ספורט עם לימוד תורה, ללא הממד התחרותי".

מהסיבות הללו הקימו הרבנים את קבוצות הליגה, שיש בה איזון אשר נשמר בהקפדה: על כל שעה של לימוד תורה, יש שעת ספורט, כאשר הילדים בוחרים אם לשחק כדורגל או כדורסל.